Utorak, 16. travnja 2024.

Issy je pobijedio, ali nije nepobjediv – Podravka Vegeta svoju šansu traži u uzvratu

Rukometašice Podravke Vegete, usprkos iznimno velikoj motivaciji, ipak nisu uspjele svladati Issy-Paris Hand u prvoj utakmici osmine finala Kupa pobjednica kupova. Domaćin je slavio s 24:20 (15:12), ali nije ostavio dojam nepobjedivosti.

Utakmica nije krenula dobro uz brojne promašaje, obrane francuske vratarke i uporno učinkovitu Norvežanku Stine Oftedal. Nakon 15 minuta na semaforu je stajalo 8:2 i tada su se Koprivničanke malo probudile. Ivana Kapitanović odlično je branila, ali je protivnička vratarka Armelle Attingré neumoljivo zaustavljala Podravkine udarce, sve dok Ana Nikšić, Dragica Džono i Marijeta Vidak s tri gola zaredom nisu razliku smanjile na 13:8, Ekatarina Nemaškalo na 13:9, Vidak na 14:11 i Džono u posljednjoj sekundi prvog dijela na 15:12.

U drugom dijelu Issy je lagano izgubio ritam, ali opet je podigao vodstvo. Igra je bila oštra i Podravkin fizioterapeut Bojan Savić stalno je bio na terenu, dok su sutkinje ponajviše kažnjavale Koprivničanke. Podravka Vegeta u konačnici je bila blizu još boljem rezultatu, ali Issyjeva vratarka nije to dopuštala. Naša Ivana Kapitanović na kraju je upisala 14/37 obrana, 37%-tni učinak. Dragica Džono imala je 5/5, a Marijeta Vidak bila je odlična u sedmercima.

Issy, dakle, nije pokazao igru kojoj Podravka ne može parirati i šanse za prolaz u uzvratu nisu male. Uzvratna utakmica igra se u subotu, 16. siječnja, od 18 sati u gimnazijskoj sportskoj dvorani u Koprivnici. Ulaz je besplatan.

UTAKMICA 1/8 FINALA EHF KUPA POBJEDNICA KUPOVA
ISSY PARIS HAND – PODRAVKA VEGETA 24:20 (15:12)

BOULLOGNE BILLANCOURT – Dvorana Paul Souriau. Gledatelja: 600. Sutkinje: Maike Schilha i Tanja Schilha (obje Njemačka). EHF delegat: Marco Krespidi (Italija).

ISSY PARIS HAND: Garba (-), Attingre (16+1); Lassource 7, S. Oftedal 6, Sercien Ugolin, Camara 2, Zalewska 4(3), H. Oftedal, Niakate 2, Wibe, Fehri, Bossavy. TRENER: Pablo Morel.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (12+2), Milenković (-+0); Nikšić 2, Dežić 1, Karlovčan, S. Šenvald, Krsnik 2, Milošević 2, Džono 5, Nemaškalo 3, I. Mrđen, Papac, Dragišić, Vidak 4(2), Franković 1. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Issy Paris Hand 6(3), Podravka Vegeta 3(2).

ISKLJUČENJA: Issy Paris Hand 4 minute (Niakate, Wibe), Podravka Vegeta 14 minuta (Nemaškalo i Krsnik 2+2, Milošević, Džono, Franković).

IGRAČICA UTAKMICE: Armelle Attingre (Issy Paris Hand).