Home Featured Slaven Belupo svladao Istru i napokon upisao pobjedu u gostima

Slaven Belupo svladao Istru i napokon upisao pobjedu u gostima

0
Uspješnu srijedu, kada je u Kupu izbacio Osijek, Slaven Belupo začinio je pobjedom u Puli na Aldo Drosini gdje je posljednji put slavio prije nešto više od šest godina, točnije 27. studenog 2009. Bila je ovo prva, ali vrlo važna gostujuća pobjeda Farmaceuta u ovoj sezoni.

Otvaranje utakmice nije moglo bolje. Nakon odličnog udarca Arapa s dvadesetak metara domaći vratar brani udarac, odbivši loptu u korner. Nakon tog ubačaja iz kuta Ejupi nakon skoro dva mjeseca glavom pogađa za vodstvo Slaven Belupa. Bolju igru mogli su Slavenaši začiniti još pokojim zgoditkom. Najbolju priliku imali su u 31. minuti kada Ozobić ne uspijeva svladati najboljeg pojedinca domaće momčadi, vratara Ivušića.

U drugom poluvremenu domaća momčad uputila je prvi udarac prema vratima Slavena Belupa tek u 74. minuti, ali dobar udarac Mišića još bolje brani Rozman. I na samom kraju utakmice, opravdano dosuđeni kazneni udarac za Farmaceute zbog prekršaja na Saviću izveo je Makedonac Muzafer Ejupi i postavio konačan rezultat.

Uglavnom, konačno jedna odlična partija Slaven Belupa u domaćem prvenstvu i konačno gostujuća pobjeda, protiv blijede i slabe momčadi Istre 1961. Ejupijev pogodak u trećoj minuti pogledajte ovdje.

Recimo i da mladi stoper Vinko Međimorec nije otputovao s momčadi u Pulu jer je zaradio blagi potres mozga.

Slaven Belupo ovom je pobjedom pretekao Istru na tablici i zauzima 7. mjesto s osvojenih 20 bodova. U sljedećem kolu gostuje u Rijeci, a utakmica je na rasporedu u nedjelju 13.12. s početkom u 17:00.

Istra 1961 – Slaven Belupo 0:2 (0:1)