Slaven Belupo nakon jedanaesteraca izborio polufinale Kupa

Slaven Belupo, nakon lutrije jedanaesteraca, pobjedom protiv Osijeka plasirao se u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa, uz Hajduk koji je svladao Zagreb.

Koprivnička je momčad u prvom poluvremenu igrala odlično te bila bolja od protivnika u svim segmentima igre. Već u 5. minuti odličnu priliku ne uspijeva okruniti zgoditkom Savić nakon dobrog proigravanja Ozobića, kada sam izbija ispred vratara Mikulića. Ejupi u 20. minuti s pet metara također ne uspijeva postići zgoditak. Možda i najljepši potez prvog poluvremena je vratnica Ozobića nakon slobodnog udarca s 18 metara.

Drugo poluvrijeme domaći su otvorili zgoditkom. Nakon prekrasnog udarca Štigleca s lijeve strane kaznenog prostora u sam spoj vratnice i grede, na odbijenu loptu dolazi Savić te ju s lakoćom posprema u mrežu gostiju. Samo osam minuta kasnije Lesjak nakon ubačaja s lijeve strane poravnava rezultat. Do kraja regularnog dijela nije bilo posebnih uzbuđenja, osim isključenja kapetana i ponajboljeg igrača gostujuće momčadi Peroševića koji je u posljednjoj minuti zaradio dvije javne opomene.

Na samom kraju produžetaka valja istaknuti odličnu priliku Ejupija koji nakon Purićevog ubačaja ipak ne uspijeva iz blizine loptu pospremiti u praznu mrežu.

Odluka o pobjedniku pala je iz izvođenja jedanaesteraca, gdje su Slavenaši bili prisebniji i precizniji te su zgodicima Ejupija, Ozobića, Crepulje i Parackog ostvarili plasman među četiri najbolje momčadi iz ovog natjecanja.

Spomenimo kao zanimljivost da je kapetansku vrpcu ponio mladi koprivnički stoper, Vinko Međimorec.

Raspored i rezultati:

1. Koprivnica: Slaven Belupo – Osijek 1:1 n.p. 5:2
2. Zagreb: Zagreb – Hajduk 1:2
3. Zagreb: Lokomotiva – Rijeka 8.12. 17:00
4. Zaprešić: Inter – Dinamo odgođeno za 10.2.2016.

NK Slaven Belupo – NK Osijek 1:1 (0:0) n.p. 5:2

Koprivnica; Gradski stadion; Gledatelja 688
Sudac: Mihalj (Velika Mlaka); Krmar (Zagreb); Ambrinac (Zagreb); Pajač (Sv.I.Zelina)
Delegat: Gjajić (Kutjevo )
Strijelci: 1:0 Savić (47); 1:1 Lesjak(54) Ejupi, Ozobić, Crepulj, Paracki (Slaven Belupo); Lukić (Osijek)
Žuti kartoni: Ejupi (Slaven Belupo); Škorić, Grgić, Matas, Špoljarić, Arsenić(Osijek)
Crveni kartoni: Perošević, trener Zekić (Osijek)