Podravka Vegeta u jesenskom derbiju bez dileme ‘zamela’ Zamet

Rukometašice Podravke Vegete uvjerljivo su pobijedile riječki Zamet u derbi utakmici jesenskog dijela Prve hrvatske rukometne lige za žene, i to s osam golova razlike: konačni rezultat glasio je 28:20.

Koprivničanke su dobro igrale i držale premoć na domaćem terenu – gošće iz Rijeke ni u jednom trenutku nisu došle bliže od tri-četiri gola razlike. Na poluvremenu je bilo 14:10, a na kraju točno dvostruko više. Podravkašice su od početka nastojale napraviti što veću razliku jer to može biti od velikog značaja na kraju prvenstva. Odlične su u napadu bile Marijeta Vidak i Dora Krsnik te Ivana Kapitanović sa 17 obrana.

Ljestvicu trenutno predvodi Lokomotiva s bodom više od Podravke Vegete, potom slijede Zamet i Sesvete Agroproteinka. No, Podravka Vegeta ima utakmicu manje – odigrat će ju već sutra, ponovno na domaćem terenu protiv Splita 2010. Ako pobijedi, osvojit će naslov jesenskih prvakinja. Susret je na rasporedu u gimnazijskoj dvorani od 18 sati.

UTAKMICA 13. KOLA 1. HRL ZA ŽENE
PODRAVKA VEGETA – ZAMET 28:20 (14:10)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 300. Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (Zagreb). Nadzornik: Zlatko Ladić (Sračinec).
PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (17+0), Milenković (-); Nikšić 2, Dežić 3, Karlovčan, Šenvald, Krsnik 2, Milošević 2, Džono 2, Nemaškalo 5, I. Mrđen 1, Papac, Dragišić 1, Vidak 10(4), Franković. TRENER: Goran Mrđen.
ZAMET: Strukar (4+0), Šegota (5+0); Paurević, Plahinek 1, Karlić, Jerčinović 2, Židek, Miočinović 1, Tabar 1, Milosavljević 1, Toto, Bunić 5, Jelenović, Bukvić 3(2), Mičijević 4, Gugić 2. TRENERICA: Adrijana Prosenjak.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 4(4), Zamet 3(2).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 minuta (Vidak, Milošević, Šenvald), Zamet 2 minute (Bukvić).
IGRAČICA UTAKMICE: Marijeta Vidak (Podravka Vegeta).