Podravka Vegeta pobijedila Split 2010 i potvrdila naslov jesenskih prvakinja

Rukometašice Podravke Vegete jesenske su prvakinje Prve hrvatske rukometne lige s bodom prednosti ispred Lokomotive, tri boda ispred Zameta i četiri boda ispred Sesveta Agroproteinke. U zaostaloj utakmici 11. kola večeras su u domaćoj dvorani pobijedile Split 2010 s 28:17 (18:7 na poluvremenu).

Splićanke nisu imale šanse na terenu – njihove udarce koji su i prošli Podravkinu obranu rješavala je sigurna Ivana Kapitanović. Razlika bi bila i veća, ali je u drugom poluvremenu trener Goran Mrđen na parket poslao sve preostale igračice kako bi skupljale iskustvo, dok je gol čuvala Mirjana Milenković. Tako su obje momčadi u drugom dijelu zabile po deset golova.

Time je Podravka Vegeta završila nastupe za ovu godinu. U siječnju ih čeka utakmica protiv Issyja u Parizu u Kupu pobjednica kupova, potom uzvrat u Koprivnici i osmina finala Hrvatskog kupa. Prvenstvo se nastavlja 30. siječnja, a Koprivničanke će proljetni dio otvoriti gostovanjem u Sesvetama.

ZAOSTALA UTAKMICA 11. KOLA 1. HRL
PODRAVKA VEGETA – SPLIT 2010 28:17 (18:7)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 220. Suci: Miljenko Medved i Matko Murić (oba Varaždin). Nadzornik: Zlatko Ladić (Sračinec).

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović (7+0), Milenković (8+3); Nikšić, Dežić 4, Karlovčan 1, S. Šenvald 1, Krsnik 2, Milošević 2, Džono 3, Nemaškalo 4, I. Mrđen 1, Papac, Dragišić 4, Vidak 1, Franković 5(1). TRENER: Goran Mrđen.

SPLIT 2010 – Stilinović (2+0), Ećimović (10+0); Marić Banje 1, Lisica 1(1), Kežić 5(2), Surjan 3, Čović, Cvitanović 2(2), Ana Zelić, Matijaš 1, Buljan 2, Anđ. Zelić 2. TRENER: Nenad Alfirević.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(1), Split 2010 8(5).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (I. Mrđen 2+2, Dežić, S. Šenvald po 2), Split 2010 2 minute (Kežić).

IGRAČICA UTAKMICE: Mirjana Milenković (Podravka Vegeta).