Četvrtak, 25. travnja 2024.

Rukometašice Podravke rutinski ‘riješile’ Split

Rukometašice Podravke Vegete u unaprijed odigranoj utakmici 9. kola domaćeg prvenstva pobijedile su u srijedu navečer gošće iz Splita s 28:17 (13:8 na poluvremenu).

Trener Goran Mrđen dio ekipe odlučio je odmoriti zbog napornog tempa koji uvjetuju utakmice Lige prvakinja. Između vratnice je stala Antonia Jukić, desno krilo preuzela je Ivana Dragišić, pivot Sara Šenvald, u drugom poluvremenu Korina Karlovčan, Ivona Mrđen i Iva Papac. Vratarke Ivana Kapitanović i Mirjana Milenković nisu ulazile u igru.

Igra je očekivano bila nešto slabija, a Splićanke su na samom početku susreta kratko vrijeme držale i vodstvo. Nijedna se ekipa nije osobito iskazala, a dvojbene su bile i neke sudačke odluke, poput trećeg isključenja i crvenog kartona Ivoni Mrđen. Usprkos svemu, pobjeda ni u jednom trenutku nije bila upitna, pa možemo reći da su Kokice ovu utakmicu odradile – rutinski.

U sljedećem kolu Podravka Vegeta gostuje kod zagrebačke Lokomotive, no prije toga na redu je ponovno Liga prvakinja – u Koprivnicu u nedjelju dolazi Ferencváros.

UTAKMICA 9. KOLA 1. HRL ZA ŽENE
PODRAVKA VEGETA – ŽRK SPLIT 28:17 (13:8)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 150. Suci Mikola Knežević i Dalibor Tunuković (Obojica iz Vrpolja). Nadzornik HRS-a: Vladimir Peković (Varaždin).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (7+1), Kapitanović (-), Milenković (-); Nikšić 2, Dežić 4(1), KArlovčan 4, S. Šenvald 3, Krsnik 3(1), Milošević 2, Džono, Nemaškalo 3, I. Mrđen, Papac 1, Dragišić, Vidak 2, Franković 4. TRENER: Goran Mrđen.

ŽRK SPLIT: Nikolić (4+0), Lonac (12+1); Bobetić 1, Vuko 1, Šarić, Pintar 3, Križelj 1, Mikšić, Plazibat 1, Banović 3, Ercegović 3(1), Boras 4, Balić. TRENER: Nenad Rogulj.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 3(2), ŽRK Split 2(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 minuta (I. Mrđen 2+2+2, diskv. u 40′), ŽRK Split 6 minuta (Bobetić, Pintar, Ercegović).
CRVENI KARTON: Ivona Mrđen (Podravka Vegeta) treće isključenje u 40′.

IGRAČICA UTAKMICE: Korina Karlovčan (Podravka Vegeta).