Nakon dvije godine, Podravka Vegeta osvojila bod u Ligi prvakinja!

Rukometašice Podravke Vegete odigrale su neriješeno, 20:20, s francuskim Fleuryjem u domaćoj gimnazijskoj dvorani u susretu 3. kola skupine B Lige prvakinja.

Nakon dobre igre protiv njemačkog Thüringera u prethodnom kolu, gdje je rezultat ipak bio poraz, koprivničke su rukometašice u borbenoj utakmici uspjele odolijeti pritisku Francuskinja te s njima podijeliti bodove. Fleury je, očekivano, nametnuo jak tempo, ali Kokice su ga uspijevale pratiti u stopu, uz podršku odlične Ivane Kapitanović koja svojim obranama nije dopuštala protivnicama odlazak na veću gol-razliku. Stigle su do najviše plus četiri. No, i gošće su imale odličnu vratarku – dok je naša Kapitanović upisala 12, njihova je De Paula loptu zaustavila 15 puta. Rezultat na poluvremenu glasio je 11:13.

U posljednjih deset minuta utakmice rezultat je glasio 18:18. Francuskinje su tada ponovno otišle naprijed, ali ostale su bez najbolje igračice Barbose, a za konačnih 20:20 i veliko slavlje u gotovo punoj gimnazijskoj dvorani zabila je Dora Krsnik u posljednjoj minuti susreta. Igračicom i junakinjom utakmice proglašena je Ivana Kapitanović, a po pet golova postigle su Ivana Dežić i Lana Franković.

UTAKMICA 3. KOLA B GRUPE EHF LIGE PRVAKINJA

PODRAVKA VEGETA – FLEURY LOIRET HANDBALL 20:20 (11:13)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 1800. Suci: Arthur Brunner i Morad Salah (obojica Švicarska). EHF delegat: Jan Thore Lauritzen (Norveška).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (12+1), Milenković (-); Nikšić, Dežić 5(3), Karlovčan, S. Šenvald, Krsnik 3, Milošević 1, Džono 1, Nemaškalo 2, I. Mrđen, Papac, Dragišić, Vidak 3, Franković 5(1). TRENER: Goran Mrđen.

FLEURY LOIRET HANDBALL: Zoqbi de Paula (15+0), Foggea (-); Mino Larenas, Fernandez Ibanez, Agathe, Kamdop 2, Tounkara 1, Houette, Chavez Hernandez, Lopez Herrero 2, Doucoure, Nze Minko 3(1), Niombla 3, Cisse, Ngo Leyi, Cabral Barbosa 8. TRENER: Frederic Bougeant.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 4(4), Fleury Loiret Handball 2(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (Milošević 2+2, Nikšić, Džono), Fleury Loiret Handball 8 minuta (Houette, Chavez Hernandez, NZe Minko, Cabral Barbosa).

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Kapitanović (Podravka Vegeta).