Košarkašice Koprivnice osvojile regionalni Kup

Nakon trogodišnjeg zajedničkog rada, ova generacija igračica Ženskog košarkaškog kluba Koprivnica izborila je priliku da se bori za naslov pobjednika regionalnog Kup natjecanja. Finalna utakmica igrala se u Čakovcu protiv ekipe Radosti.

Iako su koprivničke košarkašice već u prvom kolu A-2 lige sjeveroistok uvjerljivo pobijedile protivnice iz Međimurja, ova je utakmica bila mnogo jača i obje su ekipe u nju ušle vrlo čvrsto. Koprivničanke su na kraju prve četvrtine ostvarile prednost od sedam poena, no domaće Čakovčanke do poluvremena su uhvatile ritam i došle do jednog poena zaostatka.

Nakon dogovora tijekom odmora, koprivničke košarkašice agresivno su ušle u treću četvrtinu te snažnom zonskom obranom usmjerile tijek utakmice na svoj mlin, što im je na kraju donijelo čvrstu pobjedu.

– Pred nama su brojni natjecateljski izazovi kroz mnoga natjecanja, turnire i prijateljska gostovanja koje je potrebno, kao i do sada, uspješno uskladiti sa školskim obavezama, u čemu će nam ovaj rezultat zasigurno pomoći – komentar je ŽKK Koprivnica.

Izvor: ŽKK Koprivnica

ŽKK Radost – ŽKK Koprivnica 55:74
(12:19; 18:12; 14:20; 11:23)
ŽKK „Radost“, Čakovec:
Mađar, Radiković 7, Kranjčec A., Đokić 11, Bašek 12, Kranjčec 12, Štrukelj, Obadić, Živković 6, Polanec, Tkalec 2, Zdolec 5.
ŽKK „Koprivnica“:
Đukin, Markek, Šestak G., Čehok 8, Lončarek 5, Triplat 2, Ilić 29 (3x3p), Kovačić, Mihalić 10, Šestak V. 16, Laljek, Korolija 4.