Snimio Marko Posavec.
Velika, 37. Međunarodna atletska utrka grada Koprivnice održana je ove nedjelje na središnjem gradskom trgu, u sklopu programa obilježavanja Dana grada.

Utrku je organizirala Zajednica športskih udruga grada Koprivnice u suradnji sa Obrtničkom školom Koprivnica i koprivničkim atletskim sucima, pod pokroviteljstvom Grada Koprivnice. Start i cilj utrke bili su na Zrinskom trgu, a staze utrka prolazile su gradskim ulicama, trgovima i gradskim parkom.

Odličan uspjeh postigao je naš Zoran Žilić osvojenim četvrtim mjestom u utrci seniora. Zvonko Vrhovski bio je drugi, Zvonimir Prosenjak treći, a Mirjana Hanžek četvrta u veteranskoj kategoriji. U utrkama mlađih uzrasta prva mjesta osvojili su uglavnom koprivnički natjecatelji: Šimun ŠvendaAnja Slavinić u 2005. godištu, Filip TothLara Zvonar u 2007. godištu, Marko Gregurec među starijim dječacima i Ines Kolar među starijim djevojčicama ekipno, Mihael Sitar među mlađim dječacima ekipno i Ivana Treščec među mlađim djevojčicama – pojedinačno i ekipno. Denis Pleše bio je prvi među juniorima pojedinačno i ekipno, dok je Klara Kokša osvojila prvo mjesto u juniorkama ekipno. U ukupnom poretku koprivničkih škola, prva mjesta osvojile su Gimnazija “Fran Galović” i Osnovna škola “Braća Radić”.

Kompletne rezultate možete vidjeti ovdje, a prvih pet mjesta po kategorijama donosimo vam u nastavku.

Juniori
  1. Denis Pleše 1998 Gimnazija “Fran Galović”, Koprivnica 3:36,2
  2. Sebastijan Herceg 2000 AK “Slatina”, Slatina 3:43,1
  3. Josip Živković 1998 AK “Agram” Zagreb 3:55,0
  4. Filip Geršić 1997 Srednja škola Koprivnica 4:07,8
  5. Domagoj Mihoković 1999 Gimnazija “Fran Galović”, Koprivnica 4:10,8
Juniori ekipno
  1. Pleše Denis 1998 Gimnazija “Fran Galović”, Koprivnica 1
  2. Geršić Filip 1997 Srednja škola Koprivnica 4
  3. Mihoković Domagoj 1999 Gimnazija “Fran Galović”, Koprivnica 5
  4. Muqaj Patrik 1999 Srednja škola Koprivnica 6
  5. Firšt Karlo 1998 Gimnazija “Fran Galović”, Koprivnica 7
Juniorke
  1. Paula Rakijašić 2000 AK “Križevci”, Križevci 4:16,7
  2. Orhideja Leščak 2000 2. Gimnazija Varaždin 4:43,5
  3. Larisa Gerenčir 2000 AK “Slatina”, Slatina 4:45,9
  4. Klara Kokša 1999 Gimnazija “Fran Galović”, Koprivnica 4:58,5
  5. Vanja Pintarić 1998 Gimnazija “Fran Galović”, Koprivnica 5:00,5
Juniorke ekipno
  1. Kokša Klara Gimnazija “Fran Galović”, Koprivnica 1999 4
  2. Pintarić Vanja Gimnazija “Fran Galović”, Koprivnica 1998 5
  3. Kirilenko Ivana Srednja škola Koprivnica 2000 6
  4. Rašan Ana Srednja škola Koprivnica 2000 7
  5. Mijatović Mateja Srednja škola Koprivnica 1998 8
Srednje škole ekipno
  1. Gimnazija “Fran Galović”, Koprivnica
  2. Srednja škola Koprivnica
  3. Obrtnička škola Koprivnica
Mlađi dječaci
  1. Marko Majer 2004 AK “Moslavina”, Kutina 1 2:03,5
  2. David Jakišić 2003 OŠ “Eugena Kumičića”, Slatina 2 2:09,1
  3. Luka Jurišić 2003 OŠ “Eugena Kumičića”, Slatina 3 2:21,1
  4. Karlo Kajzer 2003 OŠ “Eugena Kumičića”, Slatina 4 2:24,3
  5. Mihael Sitar 2003 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 5 2:30,3
Mlađi dječaci ekipno
  1. Sitar Mihael 2003 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 5
  2. Crnoja Dario 2004 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 8
  3. Maljak Matija 2003 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 9
  4. Frankol Filip 2004 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 10
  5. Delić Ivan 2004 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 11
Mlađe djevojčice
  1. Ivana Treščec 2003 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 1 2:16,5 AK Koprivnica
  2. Marcela Gudić 2003 AK “Križevci”, Križevci 2 2:17,5
  3. Lucija Kovačić 2003 AK “Križevci”, Križevci 3 2:22,7
  4. Marta Banek 2004 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 4 2:28,1
  5. Klara Švenda 2004 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 5 2:30,6
Mlađe djevojčice ekipno
  1. Treščec Ivana 2003 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 1
  2. Banek Marta 2004 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 4
  3. Švenda Klara 2004 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 5
  4. Ljubić Katja 2004 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 9
  5. Sever Zoa 2004 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 10
Stariji dječaci
  1. Marko Gregurec 2001 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 1 3:34,0 AK Koprivnica
  2. Luka Šostarić 2001 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 2 3:43,1 AK Koprivnica
  3. Albert Rušak 2001 OŠ “Đuro Ester”, Koprivnica 3 3:44,5 AK Koprivnica
  4. Florijan Rožić 2002 AK “Moslavina”, Kutina 4 3:46,1
  5. Ivan Mikulić 2002 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 5 3:37,5 AK Koprivnica
Stariji dječaci ekipno
  1. Marko Gregurec 2001 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 1
  2. Luka Šoštarić 2001 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 2
  3. Albert Rušak 2001 OŠ “Đuro Ester”, Koprivnica 3
  4. Ivan Mikulić 2002 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 5
  5. Tin Prvčić 2001 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 7
Starije djevojčice
  1. Lucija Zimonji 2001 AK “Križevci”, Križevci 1 4:06,0
  2. Veronika Drljačić 2001 AK “Križevci”, Križevci 2 4:08,5
  3. Lara Krmelić 2002 AK “Moslavina”, Kutina 3 4:11,2
  4. Ines Kolar 2001 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 4 4:24,0
  5. Til Ocvirk 2002 Triatlon klub “Swibir” 5 4:24,8
Starije djevojčice ekipno
  1. Kolar Ines 2001 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 4
  2. Delimar Sara 2001 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 7
  3. Filipač Karla 2001 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 9
  4. Sertić Kaja 2001 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 18
  5. Čvagić Dorotea 2001 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 19
Osnovne škole ekipno
  1. OŠ “Braća Radić”, Koprivnica
  2. OŠ “A.N. Gostovinski, Koprivnica
  3. OŠ “Đuro Ester”, Koprivnica
Dječaci od 2007.
  1. Filip Toth 2007 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 1 1:19,4
  2. Karlo Jukić 2007 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 2 1:21,2
  3. Jakov Car 2007 AK “Križevci”, Križevci 3 1:22,1
  4. Fran Cmrk 2007 OŠ “Đuro Ester”, Koprivnica 4 1:23,1
  5. Erik Jakopanec 2007 OŠ “Đuro Ester”, Koprivnica 5 1:23,8
Djevojčice od 2007.
  1. Lara Zvonar 2007 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 1 1:19,5
  2. Ela Posavec 2007 AK “Križevci”, Križevci 2 1:22,7
  3. Olga Pelin 2008 AK “Moslavina”, Kutina 3 1:25,6
  4. Tina Zamljačanec 2008 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 4 1:27,7
  5. Lucija Peroš-Milošević 2007 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 5 1:29,2
Dječaci od 2005.
  1. Šimun Švenda 2006 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 1 1:12,8
  2. Jan Tisaj 2005 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 2 1:13,3 AK Koprivnica
  3. Jakov Krstanović 2005 OŠ “Đuro Ester”, Koprivnica 3 1:14,6
  4. Dorijan Bobetić 2004 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 4 1:15,6
  5. Fran Tušek 2005 OŠ “A.N.Gostovinski”, Koprivnica 5 1:16,6
Djevojčice od 2005.
  1. Anja Slavinić 2005 OŠ “Braće Radić”, Koprivnica 1 1:11,7 AK Koprivnica
  2. Laura Sabolec 2005 OŠ “Đuro Ester”, Koprivnica 2 1:13,9 AK Koprivnica
  3. Nika Kozlinger 2005 OŠ “Ivane Brlić Mažuranić”, Virovitica 3 1:14,5
  4. Anamarija Gudić 2006 AK “Križevci”, Križevci 4 1:17,2
  5. Bruna Franjković 2005 AK “Svetice”, Zagreb 5 1:21,6
Predškolski uzrast – dječaci
  1. Luka Novak
  2. Teo Šimek
  3. Jurica Banek
  4. Dominik Vorih
  5. Petar Prlog
Predškolski uzrast – djevojčice
  1. Leda Igrić
  2. Mia Gregurina
  3. Leona Frankol
  4. Laura Šifkorn
  5. Ana Šoštarić
Seniori
  1. James Emuria 1981 Benedek Team 1 16:58,8 3
  2. Moses Masai Kenyan 1992 Benedek Team 2 17:05,2 2
  3. Justus Kipchirchir Kiprono 1987 Benedek Team 3 17:36,9 4
  4. Zoran Žilić 1982 AK “Koprivnica”, Koprivnica 4 18:01,5 35
  5. Tomislav Kukec 1992 AK “Dinamo Zrinjevac”, Zagreb 5 18:06,5 75
Seniorke
  1. Zita Kacser 1988 Benedek-team 1 11:50,4 132
  2. Elena Pazman 2000 AK “Moslavina”, Kutina 2 11:54,7 133
  3. Emishaw Niguse Senbeta 1994 Benedek-team 3 12:12,0 131
  4. Doroteja Santi 1997 AK “Slatina”, Slatina 4 12:42,0 134
  5. Dora Bogić 2001 AK “Moslavina”, Kutina 5 12:55,8 143
Veterani
  1. Robert Vegše 1970 AK “Forca” 1 19:49,7 74
  2. Zvonko Vrhovski 1961 AK “Koprivnica”, Koprivnica 2 21:34,1 39
  3. Zvonimir Prosenjak 1975 AK “Koprivnica”, Koprivnica 3 22:49,9 52
  4. Aleksandar Žbulj 1973 AK “Međimurje”, Čakovec 4 23:26,2 25
  5. Ranko Sekulić 1959 Individualno 5 25:09,1 56
Veteranke
  1. Tamara Vegše 1969 AK “Forca” 1 15:25,8 149
  2. Sandra Vaser 1973 Individualno 2 16:07,9 139
  3. Ana Kresojević 1955 AK “Maksimir” 3 17:23,4 138
  4. Mirjana Hanžek 1968 AK “Koprivnica”, Koprivnica 4 17:25,9 150
  5. Zdenka Pavić 1975 Individualno 5 17:34,3 147