Petak, 29. ožujka 2024.

Odigrane su prve utakmice 8. kola Prve i Druge županijske nogometne lige.

Graničar iz Legrada na domaćem je terenu odigrao bez pogodaka s gostima iz Cvetkovca. Obrana je uspjela izdržati pritisak vodeće momčadi prvenstva čiji napad danas nije bio na razini prethodnih kola.

Graničar – Tehničar 1974 0:0 (0:0)
Legrad; Igralište Fizeš; gledatelja oko 50
Sudac: Halaček ( Virje )
Stijelci: –
Žuti kartoni: Andrić, Grozdek, Keser, Draguljić (Graničar); Trupina, Radiček, Vukonić (Tehničar 1974)
Crveni kartoni: –
NK Graničar:
Ružić, Horvat (Grozdek), Keser, Andrić, Kolarić, Baričić (Vadjun), Ganžulić, Kučan, Dodlek, Orehovec (Bali), Draguljić
Trener: Horvat
NK Tehničar 1974
Jakovljević, Trupina, Radiček, Grabar, Vukonić, Markušić, Bartolović ( Milek), Tihelka, Bartolić, Jadanić, Lovrek
Trener: Sović

U Križevcima su Molvarci nakon teško izvojevane pobjede u županijskom kupu pružili slab otpor raspoloženim domaćinima, koji su zgodicima Stubičana, Orejaša, Mladena i Mišira stigli do svoje prve ovosezonske pobjede.

Osvit je ponovno bio neumoljiv na svom terenu. Ovoga puta su s laganih pet zgoditaka ispratili goste iz Ždale. Rezultat je mogao biti i uvjerljiviji, no domaći su propustili realizirati još bar toliko prilika koliko su zgoditaka postigli. Domaći su poveli autogolom Cenkovčana u 7. minuti, da bi do kraja poluvremena preko Petaka povisili vodstvo. U drugom poluvremenu dva puta je precizan bio Drvarić, a jednom ponajbolji pojedinac današnjeg susreta Lopatnik.

Osvit - Prekodravac. Snimio Zlatko Šimčić.
Osvit – Prekodravac. Snimio Zlatko Šimčić.

Osvit – Prekodravac 5:0 (2:0)

Igralište NK Osvita; gledatelja oko 100
Sudac: Brunec ( Koprivnica )
Stijelci: 1:0 Cenkovčan (7) a.g.; 2:0 Petak (8); 3:0 Drvarić N; 4:0 Lopatnik (83); 5:0 Drvarić N (90)
Žuti kartoni: Indir, Drvarić M ( Osvit ) ; Grčić ( Prekodravac )
NK Osvit
Međimorec, Indir ( Bilješko ), Krištofić, Lončar, Paradžik M ( Sataić ), Paradžik J, Petak, Lopatnik ( Mihalec ), Mraz ( Paradžik N), Drvarić N, Drvarić M
Trener: Pintarić
NK Prekodravac
Gazdek, Tuba, Cenkovčan ( Grčić ), Csordas, Halavuk ( Kozma ), Pavešić, Bedenik, Kopronić, Skukan, Sass, Cikuš
Trener: Strnad

Fugaplast je na svom terenu svladao Sesvečane zgodicima Volfa iz kaznenog udarca, Petrić i autogolom Cugovčana.

Bratstvo je upisalo svoju prvu ovosezonsku pobjedu i to na gostovanju u Svetom Ivanu Žabnu. Goste je doveo u vodstvo Kovaček u 47. minuti, rezultat je poravnao Šimunović u 54., da bi za prva i vrijedna tri boda precizan bio Klasić u 69. minuti igre.

U Novigradu Podravskom je gostovala Sloga. Domaći su poveli u 43. minuti preko Schmidta, a onda je u 68. minuti gostujući vratar Gregl zakomplicirao stvari svojoj ekipi skrivivši isključenje i kazneni udrac iz kojeg su domaćini postigli i svoj drugi zgoditak i osvojili nova tri boda.

Zahuktala Mladost iz Kloštra Podravskog ostvarila je i šestu pobjedu u nizu i tako se na samo dva boda približila vodećem Tehničaru. Danas su u odličnoj partiji postigli osam zgoditaka Panoniji. Strijelci za domaće su bili Topalović sa dva zgoditka, jednom su precizni bili Željeznjak, Matančić, Pavlović, Golubić, Kovačić i Radelić, dok je za goste precizan bio Sočev.

Kloštar Podravski: Mladost KP – Panonija 8:1

U Drugoj ŽNL, Reka je upisala i treću ovosezonsku pobjedu. Zgoditke za domaće su postigli Beronić već u 1. minuti, Heged je izjednačio iz kaznenog udraca u 27. minuti, Mihelčić dovodi domaće u vodstvo u 76., da bi konačan rezultat postavio Biti u 81. minuti iz kaznenog udarca.

Derbi utakmica odigrana je u Ferdinandovcu gdje su domaćini podijelili bodove s Tomislavom iz Drnja odigravši bez zgoditaka.

Lipa je s pet zgoditaka napunila mrežu Omladinca. Dvostruki strijelci su bili Alduk i Matija Ritoša, dok je jednom bio precizan Ivan Ritoša.

U gradskom mini derbiju Tehnika je s lakoćom svladala Miklinovčane. Tri puta je bio precizan Peroković i jednom Halusek.

Rekordnu pobjedu ove sezone postigli su Starigračani protiv Mladosti, čak 14:0. Bojan Brkić je zabio čak šest zgoditaka, četri puta je precizan bio Sršek, dva puta Foruglaš, te jednom Kavicki i Pal.

Viktorija i Gošk su podijelili bodove, iako su gosti vodili već u 10. minuti 0:2 zgodicima Bosmana i Čikovića. Domaći su preko Ostojića i Piškorića uspjeli poravnati rezultat.
Hrvatski bojovnik je pak u prigorskom derbiju natrpao mrežu Poleta, pobjedivši 11:1.