Home Featured Stjepan Margić srebrni na Svjetskom prvenstvu za hrvače veterane

Stjepan Margić srebrni na Svjetskom prvenstvu za hrvače veterane

0
Stjepan Margić. Izvor: HK Podravka
Stjepan Margić iz Hrvačkog kluba Podravka osvojio je srebrnu medalju na Svjetskom veteranskom prvenstvu održanom u grčkoj Ateni.

Stjepan je nastupio u kategoriji do 63 kilograma, divizija C (46-50 godina) i hrvao se grčko-rimskim načinom. Natjecateljski dan započeo je pobjedom protiv reprezentativca Italije Giuseppea Mazziotta tehničkom superiornošću, rezultatom 10:0.

Odličnu pripremljenost pokazao je i u borbi polufinala u kojoj je za samo minutu i trideset i jednu sekundu rezultatom 9:0 svladao reprezentativca Njemačke Ninfrieda Hoflicha. Nakon zasluženog ulaska u finale te odmora od nekoliko sati uslijedilo je finale u kasnijim poslijepodnevnim satima. U drugome kutu stajao je vrlo dobar Rus Antolji Conchar koji nije dopustio iznenađenje. Stjepan je finalnu borbu izgubio rezultatom 8:0.

Stjepan je time svojoj kolekciji medalja sa svjetskih veteranskih prvenstava pridodao i jedno srebro, uz zlato koje je osvojio 2010. godine u Beogradu.