Srijeda, 24. travnja 2024.

Košarkašice Koprivnice gostovale u Novom Mestu

Prenosimo izvještaj iz ŽKK Koprivnica.

Djevojke ŽKK Koprivnica rođene 2001. i mlađe prošle su nedjelje sudjelovale na Međunarodnoj ženskoj regionalnoj košarkaškoj ligi (Alpe- Adria liga) u slovenskom Novom Mestu. Osim u NM igralo se i u Ljubljani (skupina A) te će se ŽKK Koprivnica također susresti s tim ekipama u narednim terminima.

Valja napomenuti da većinu ove ekipe čine djevojčice 2003. godišta koje su prošle sezone ostvarile 3. mjesto u RH u tom godištu te je cilj kluba da njih razvijamo sa što jačim utakmicama.

Samo tri igračice su 2001. godište (Triplat, Delimar, Kovačić D.) koje su cijelu utakmicu borbom i željom vodile mlađe suigračice.

Izvor: ŽKK Koprivnica
Izvještaj trenerice

Prvu utakmicu igrali smo protiv ekipe Zagreba koja je imala sve igračice u 2001. godištu, no to nas nije obeshrabrilo te smo od prve minute krenuli jako i bez oklijevanja.

ŽKK Koprivnica- ŽKK Zagreb 17-22, 39-40, 44-63, 57-89
Laljek 20, Šerbetar, Žauhar-Henezi 2, Triplat (cap)13, Čavljak 6, Perković, Kovačić 10, Delimar 6, Sabolić, Granželić, Jembrek.

Drugu utakmicu smo igrali protiv ekipe ŽKK Kvarner, opet fizički jače i starije. U tu utakmicu smo ušli umorni od prethodne utakmice te smo u 1. četvrtini gubili 16-0. Ekipa Kvarnera je od početka igrala zonsku obranu te cure u igri nisu nalazile rješenje unatoč brzom zvanju time-outa. Ubrzo se naše cure “bude”, uviđaju da se i protiv te ekipe može te 1. četvrtina završava rezultatom 10-22.

ŽKK Koprivnica- ŽKK Kvarner 10-22, 28-37, 39-55, 47-69
Laljek 20, Šerbetar 2, Žauhar-Henezi, Triplat 13, Čavljak 4, Perković 2, Kovačić 4, Delimar 2, Sabolić, Granželić, Jembrek.

U našim redovima vidio se nedostatak naše dvije vrlo važne igračice 2003. godišta (Matea Kapetanić i Tea Kovačić), s njima ćemo pružati još kvalitetniji otpor starijim protivnicima.

U subotu, 17. listopada, u dvorani Branimir odigrat će se prva ovosezonska Z-14 utakmica protiv ekipe Podravca iz Virja, s početkom u 16 sati.