Srijeda, 24. travnja 2024.

Zoran Žilić prvi na Varaždinskom polumaratonu

Zoran Žilić, član Atletskog kluba Koprivnica, pobijedio je na 21. međunarodnom Varaždinskom polumaratonu. U konkurenciji od 279 natjecatelja, utrku je završio s vremenom od 1:13.47.
Izvor: AK Koprivnica

U utri građana, na 5.000 metara, nastupio je i Goran Gregurec te zauzeo 4. mjesto u toj kategoriji i šesto sveukupno. U utrci starijih dječaka na 800 metara pobijedio je Dino Bali, dok je na 400 metara prvo mjesto osvojio Jan Tisaj, dok je Tony Gerenčer bio peti. U utrci dječaka od 8 – 9 godina Petar Cenko bio je drugi, a Mateo Šegović četvrti.

U kategoriji djevojčica od 8 – 9 godina, Sandra Žilić osvojila je prvo mjesto na 400 metara. Josipa Mikulec bila je druga, a Rajna Perošić treća. U uzrastu od 10 – 11 godina Anja Slavinić osvojila je peto, a Marija Gašparić sedmo mjesto.

Marko Gregurec četvrti na finalu kadetskog Kupa u Osijeku

Četvorica koprivničkih atletičara nastupila su i na finalu Kupa za kadete u Osijeku. Najbolji plasman ostvario je Marko Gregurec, četvrtim mjestom na 1.000 metara s vremenom 2:50.32. U istoj utrci, Ivan Mikulić zauzeo je deveto mjesto. Luka Šoštarić bio je 11. na 3.000 metara, dok je isti plasman ostvario i Tin Prvčić na 300 metara.

150920_atleticari

Sljedeći nastup koprivničkih atletičara bit će četvrto kolo Hrvatske atletske lige sjever, na rasporedu 3. i 4. listopada u Zagrebu, te Prvenstvo Hrvatske u cestovnom trčanju, 4. listopada u Sinju.