Podravsko-prigorski trekingaši nastupili na Noćnom maratonu u Zagrebu

Tekst: Martina Maloča

Podravsko-prigorski trekingaši protekle su subote nastupili na veličanstvenom, romantičnom i dirljivom humanitarnom Noćnom maratonu u Zagrebu, u organizaciji AK Sljeme i GRAWE-a.

I podravsko-prigorska trekingaška ekipa trčećim je korakom hodočastila stazom osvijetljenom svijećama i punim Mjesecom, u gotovo svim kategorijama.

U kategoriji od 10 km natjecao se jedino Bonislav Kamenjašević iz Križevaca, te je od 216 muškaraca utrku završio 35. u vremenu od 54 minute. U polumaratonu (21 km) pak, sudjelovao je njegov brat Marin i s vremenom od 2:03 h zauzeo 88. poziciju; kao i bračni par Ivandija iz Đurđevca, gdje je Vjekoslav dvije minute brži od Marina, čime zauzima 82. mjesto od njih 149, a Ivana minutu sporija, te među 60 žena završava 18.

U tričetvrtmaratonu po prvi se puta okušala Martina Maloča (KPS Baraber) koji je istrčala za 3:12h i od 26 žena završila 11. Društvo joj je na stazi od gotovo 32 km pravio đurđevački bračni par Erdec. Tako Andrijana za Maločom dolazi 16. za tri i pol sata, dok je Mario za 3:04h u konkurenciji od 64 muškarca osvojio 38. poziciju.

Maraton (42 km) jedini istrčava Igor Varga iz Ludbrega za što mu treba 4:25h i završava ga 29. u muškoj konkurenciji koja je brojila 44 sudionika.

GRAWE Noćni maraton uveo je i kratku utrku od 4,2 km za friške trkače kojima je kroz projekt PoKRENI ovo bila prva utrka u životu. Više od 1000 sudionika u pet kategorija svojim je sudjelovanjem povećalo iznos GRAWE donacije Udruzi Krijesnica na 50.000 kuna.