Nedjelja, 14. kolovoza 2022.
Drava.info slavi 7. rođendan

Podravka Vegeta novu sezonu otvorila pobjedom protiv Sesveta

Rukometašice Podravke Vegete pobijedile su Sesvete Agroproteinku u domaćoj dvorani Gimnazije “Fran Galović” s 20:14 (12:10) u prvome kolu nove sezone 1. HRL za žene.

Podravka je time pobijedila jednu od glavnih konkurentskih ekipa u borbi za sam vrh tablice. Igru su obilježile česte pogreške i promašaji, ali usprkos tome domaće su rukometašice cijelim tijekom utakmice održavale laganu prednost, u nemaloj mjeri zahvaljujući odličnoj Ivani Kapitanović na vratima. Zaustavila je 16 udaraca iz igre i dva sedmera – zapravo tri, ali taj treći je ponovljen. Odlična je bila i Tea Pijević na drugoj strani, s 13 obrana.

Podravka je utakmicu otvorila vodstvom od 3:0. Rezultat na poluvremenu glasio je 12:10, a onda su domaće otišle na 17:11, dok su gošće gotovo 20 minuta bile bez pogotka.

U sljedećem kolu, Podravka Vegeta gostuje kod Zrinskog u Čakovcu.