Srijeda, 17. travnja 2024.

Nino Berta pobjednik maratona “Joža Horvat 2015.”

Biciklistički klub Koprivnica ove je nedjelje, u sklopu obilježavanja Europskog tjedna kretanja, održao tradicionalni cestovni biciklistički maraton ‘Joža Horvat 2015.’

Trasu od 69 kilometara podravskim cestama odvozilo je 40-ak biciklista, po vrlo vjetrovitom vremenu i neizvjesnom sprintu u završnici. Ukupni pobjednik maratona je Nino Berta iz koprivničkog BK Rotor, ujedno i prvi u B kategoriji. Utrku je završiop za 1 sat, 44 minute i 30 sekundi, vozeći prosječnom brzinom od 39,04 km/h.

Uspješni su bili i ostali Rotorovci. Siniša Herman osvojio je treće mjesto u C kategoriji, a Ivica Šurlović drugo u D kategoriji. Tihomir Vrhoci iz BK Koprivnica osvojio je treće mjesto u D kategoriji, Vanja Posavec bio je treći u kategoriji A, dok je s gotovo istim vremenom (1:44:45) maraton završio i Krešimir Šutalo.