Zoran Žilić drugi na županijskom polumaratonu

Šesti županijski polumaraton od Križevaca do Kalnika održan je na Praznik rada, u organizaciji Zajednice športskih udruga grada Križevaca te pod pokroviteljstvom Koprivničko-križevačke županije, Grada Križevaca i Općine Kalnik. Početak utrke pucnjem iz startnog pištolja označio je osobno župan Darko Koren, a ovogodišnji je maraton obilježio rekordan broj natjecatelja iz Hrvatske, Mađarske i Slovenije – stazu duljine 18,5 km završilo je 80 trkača i 23 trkačice.

Najbrži je bio Tamas Janos Nagy iz Mađarske, kojemu je to bila treća pobjeda za redom. Zoran Žilić iz AK Koprivnica osvojio je drugo mjesto. U ženskoj konkurenciji prvo mjesto također je otišlo u Mađarsku, a osvojila ga je Tunde Szabo. Spomenimo i kako su pobjednici osvojili i novčane nagrade: prvo mjesto nosilo je 1.200 kuna, drugo 900, a treće 600 kuna.