Četvrtak, 18. travnja 2024.

Važna pobjeda za Slaven Belupo: Marko Mirić s dva gola srušio Zagreb

Važnu pobjedu upisali su nogometaši Slaven Belupa sinoć na koprivničkom Gradskom stadionu: s 2:1 pobijedili su Zagreb. Farmaceuti su time prestigli goste na prvenstvenoj ljestvici i popeli se na šesto mjesto s 34 boda, koliko ima i Split.

Nakon dvije prilike na samom početku susreta, Slaven je u vodstvo došao u 18. minuti. Ejupi je pronašao Mirića koji uspješno šalje loptu u mrežu za 1:0. Domaći su igrači nastavili s pritiskom, ali do kraja prvog dijela više nije bilo golova. Zagreb je izjednačio u 59. minuti i to iz kaznenog udarca. Konačnih i pobjedonosnih 2:1 postavio je ponovno Mirić u 83. minuti – lopta je na svojoj putanji, prije ulaska u gol, okrznula jednog od gostujućih igrača, ali pogodak nije zabilježen kao autogol već je priznat Miriću.

U sljedećem kolu, Slaven Belupo ponovno igra u Koprivnici, a gost je splitski Hajduk. Ukoliko bi momčad Ante Čačića upisala još jednu pobjedu definitivno bi osigurala prvoligaški status, a otvorila bi se i mogućnost igranja u Europi.