FOTO Podravka Vegeta upisala nova dva boda u domaćem prvenstvu uoči gostovanja u Norveškoj

Rukometašice Podravka Vegete večeras su u Koprivnici upisale još jednu pobjedu u domaćem prvenstvu. Pred 200-tinjak gledatelja u gimnazijskoj dvorani svladale su Dugo Selo ’55 rezultatom 35:28.

Veću minutažu u ovoj su utakmici dobile mlađe igračice, a izostale su standardne prvotimke Dejana Milosavljević, Ana Debelić i Dragica Džono. Povele su gošće, no Podravka je brzo uspostavila prednost od četiri pogotka i držala ju do kraja poluvremena. U prvom dijelu istaknula se Elena Popović sa šest pogodaka.

Drugo poluvrijeme Podravka je rutinski odradila i mirno privela utakmicu kraju sa sedam golova prednosti. Sedam pogodaka iz sedam pokušaja zabila je Dijana Mugoša, a vratarke Jovana Risović i Magdalena Ećimović zajedno su upisale 12 obrana.

Kod gošći najučinkovitije su bile Anamarija Galić i Josipa Bebek svaka s po 10 pogodaka, a golmanica Ana Budić upisala je 12 obrana.

– Cure su jutros imale jaki trening u teretani, a i malo su još pod dojmom nakon Lige prvakinja. S druge strane imamo i problem s ozljedama. Nema nas previše pa smo malo isforsirali Elenu Popović koja je jučer odigrala 60 minuta za Podravku 2 Lino pa danas opet cijelu utakmicu. S druge strane opet smo ponovili iste pogreške te smo promašivali “zicere” – komentirao je trener Zlatko Saračević nakon utakmice.

Podravka ove subote gostuje u Norveškoj kod Vipers Kristiansanda u susretu 6. kola Lige prvakinja. Utakmica počinje u 19:15 uz izravan prijenos na Drugom programu HRT-a.