Obilježavanje Dana grada Koprivnice

0
101
When:
30.10.2017. 14:00 @ 14:00 – 15.11.2017. 20:00 @ 20:00
2017-10-30T14:00:00+01:00
2017-11-15T20:00:00+01:00

Koprivnica je spremna za proslavu 661. rođendana.

Bogatim programom koji počinje već u ponedjeljak, 30. listopada i traje do 15. studenog, obilježit će ga koprivnički dječji vrtići i škole, razne udruge, Dom za starije i nemoćne, kulturnjaci i obrtnici.

Program 2017.

30. listopad 2017. (ponedjeljak)
14.00 – Likovna izložba „Vesele ulice moga grada“ učenika 2.c A.N.G.– hodnik Gradske Uprave

31. listopad 2017. (utorak)
9.30 – Posjet odgojne skupine Mišići Dječjeg vrtića „Igra“ Sberbanci

2. studenog 2017. (četvrtak)
9.00 – Šetnja odgojne skupine Balončići Dječjeg vrtića „Igra“ gradom i dijeljenje poklončića (srca od tijesta) građanima
9.30 – Posjet Josipa Merića Dječjem vrtiću „Igra“ skupini Mišići – pričanje priča „Priče iz koprivničke brijačnice“
10.00 – Pjesma i ples djece objekta „Zvjezdica“ – ispred Gradske vijećnice
Promocija slikovnice „Šetnja tržnicom“ projekt Udruge hrvatskih tržnica
13.00 – Svečana akademija – Dom za starije i nemoćne osobe Koprivnica

3. studenog 2017. (petak)
8.00 – „Sunčani razrede u Suncu“ radionica za učenike 3. razreda OŠ Antun Nemčić Gostovinski i 4. razreda COOR Podravsko sunce – Centar Podravsko sunce
9.00 – Turnir u malom nogometu polaznika Obrtničke škole Koprivnica, PRO OŠ Grgur Karlovčan Đurđevac, Centara za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju iz Križevaca i Koprivnice – Centar Podravsko sunce
9.00 – Predstavljanje četrnaestog broja Koprivničkog godišnjaka – dvorana za sastanke Grada Koprivnice
9.30 – Posjet profesorice Anite Ružman Branković Dječjem vrtiću „Igra“ odgojnoj skupini Balončići – čitanje starih koprivničkih priča uz svijeće
10.00 – Program dječjeg vrtića „Tratinčica“ skupine Ribice i Mišeki i izrada makete i plana grada „Ja sam dijete svoga grada“;– Paviljon u gradskom parku
10.00 – Priredba za Dan grada učenika i učiteljica Područne škole Jagnjedovec- Područna škola Jagnjedovec
10.00 – Izložba dječjih radova na temu „Koprivnica – moj grad“ u prostorima Dječjeg vrtića „Igra“
10.15 – Ples i pjesma djece objekta Loptica – Zrinski trg11.00 – Svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Koprivnice – Dvorana Domoljub
17.00 – „Djed i repa“ lutkarska predstava u izvedbi odgajateljica Dječjeg vrtića „Smiješak“, vrtić
16.00 – Predstavljanje „Hrvatsko-mađarskog rječnika“ i „Mađarsko-hrvatskog rječnika“ – Sveučilište Sjever
18.00 – Izložba „Zlatko Prica: Pečuh / Koprivnica“ – Galerija Koprivnica
18.00 – „Djed i repa“ lutkarska predstava u izvedbi odgajateljica Dječjeg vrtića „Smiješak“ u sklopu Dana otvorenih vrata vrtića- Dječji vrtić „Smiješak“
18.30 – Revija Mažoretkinja Grada Koprivnice – Dom mladih

Obrtnici i poduzetnici svome gradu BIJELE NOĆI

4. studenog 2017. (subota) – DAN GRADA KOPRIVNICE

8.00 – Kolo sreće s nagradama i prodaja otpisanih knjiga- Knjižnica Fran Galović u suradnji s Goethe institutom Kroatien – terasa ispred Knjižnice
9.00 – „Živim Koprivnicu“ – Zrinski trg
Predstavljanje udruga Grada Koprivnice
Prodajno/izložbeni sajam
Humanitarna prodaja jabuka
Nastupi djece
Mimohod povijesnih postrojbi
11.30 – Velika martinjska špelancija 2017. – Zrinski trg
12.00 – Veliki plesni turnir u standardnim i latinsko-američkim plesovima pod promotivnim nazivom ”Trofej grada Koprivnice” Športski plesni klub Koprivnica – Dvorana Srednje škole Koprivnica
15.00 – Predstava Kerekesh teatra u sklopu Velika martinjska špelancija 2017 (ulaznica 40.00 HRK)– Zrinski trg
18.00 – Finale „Trofeja grada Koprivnice“ Dvorana Srednje škole Koprivnica
18.00 – TEDxKoprivnicaLibrary – „Konferencija koja inspirira, konferencija koja motivira“ – Stručno znanstveni odjel Knjižnice
17.00 – Svečana sjednica Hrvatskog časničkog zbora u povodu Dana Grada Koprivnice
19.00 – Koncert Tamburaškog sastava „Tomo Šestak“ – Dvorana „Domoljub“
19.00 – Dani otvorenih vrata Ateliera Koprivnica
20.00 – Antonio Grgić: performans „Čitanje Kapitala jednom stolu iz zbirke Muzeja“ – AK galerija
20.30 – Koncert Gibonni – Sportska dvorana Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica
21.00 – Ivan Marušić Klif: audiovizualni performans „Solo za osciloskop“- AK galerija

5. studenog 2017. (nedjelja)

9.45 – Međunarodna atletska utrka Grada Koprivnice – Zajednica športskih udruga Grada Koprivnice – Zrinski trg
20.30 – Koncert Zagrebačke filharmonije – Dvorana Domoljub

6. studenog 2017. (ponedjeljak)

9.00 – Keramičarska radionica „Koprivnički suvenir“ polaznika DV Tratinčica i učenika COOR-a Podravskog sunca – Centar Podravsko sunce
11.00 – „Našoj Koprivnici za rođendan“ čestitka učenika i učitelja Područne škole Reka- Područna škola Reka
16.30 – Pričaonica za djecu predškolske dobi od 4 godine nadalje – čitamo priču „Tri jabuke s bakina ormara“, voditeljica Branka Grudić – Dječji odjel Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ Koprivnica
16.30 – Tratinčice svome gradu: „Kolač prijateljstva“ (skupine Kapljice i Kockići) – Dvorana „Domoljub“
17.00 – Premijera kratkog filma „Leptirići svome gradu“ u prostorima Dječjeg vrtića „Igra“– priredba za roditelje
18.00 – „Trendovi i perspektive medija u Hrvatskoj i gradu Koprivici“ predavanje doc. Dr. sc. Željka Krušelja i otvaranje retrospektivne izložbe „Koprivničke tiskovine kroz povijest“– Sveučilište Sjever
19.00 – „Godišnja izložba najboljih slika i crteža Kluba Palte“ – Dom mladih

7. studenog 2017. (utorak)

10.00 – Posjet Muzeju prehrane „Podravka“ za članove Udruge slijepih Koprivničko-križevačke županije
18.00 – Predstavljanje knjige „Podravski zbornik 43/2017“ – Gradska vijećnica
19.00 – „Glazbene večeri u Domoljubu“ koncert „Soundtrack ensemble“ – Dvorana „Domoljub“ Ulaz: 30,00 kn/20,00 kn
19.19 – Gitaristički susret Udruge gitarista klasične gitare Allegro i OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica – aula Škole

8. studenog 2017. (srijeda)

9.30 – Poslovni uzlet Grada Koprivnice – Gradska vijećnica
18.00 – Predstavljanje knjiga „Logor Danica 1945.-42. – knjiga 1. i 2.“ – Gradska vijećnica
19.00 – Predstavljanje knjige i putopisno predavanje „Pješice od Jordana do Hrvatske“ – Stručno-znanstveni odjel knjižnice „Fran Galović“ Koprivnica
20.00 – „Večer u mraku“ Udruge slijepih Koprivničko-križevačke županije- KKC „Pixel“

9. studenog 2017. (četvrtak)

9:45 – Škola u kazalištu „U potrazi za dijamantnom suzom“ za učenike osnovnih škola – Dvorana „Domoljub“
10.00 – HOT CHAIR s gradonačelnikom – Koprivnički poduzetnik, Co-working prostor
13:45 – Škola u kazalištu „U potrazi za dijamantnom suzom“ za učenike osnovnih škola – Dvorana „Domoljub“
18.00 – Predstavljanje knjige „Opis putovanja Jurja Husa“, Knjigu će predstaviti: akademik Dragutin Feletar, doc. dr. sc. Irena Radej Miličić, dr. sc. Mario Kolar – Sveučilište Sjever.
20.00 – Obilježavanje 20 godina Jazz kluba Koprivnica – MMC Kugla

10. studenog 2017. (petak)

8.30 – Školska olimpijada- Sportska dvorana srednje škole
9.00 – Škola u kazalištu „U potrazi za dijamantnom suzom“ za učenike osnovnih škola – Dvorana „Domoljub“
10.15 – Škola u kazalištu „U potrazi za dijamantnom suzom“ za učenike osnovnih škola – Dvorana „Domoljub“
10.15 – Posjet bibliobusa Područnoj školi Plavšinac
17.00 – Otvorenje izložbe fotografija „Šoderica- mjesto odmora i zabave“ – Sveučilište Sjever
18.00 – Predstavljanje romana „Pandorina kutija“ i razgovor s autorom Borisom Bekom, Knjigu će predstaviti i razgovor voditi dr. sc. Mario Kolar – Sveučilište Sjever

11. studenog 2017. (subota)

8.00 – Dan otvorenih vrata Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ Koprivnica – svi odjeli Knjižnice „Fran Galović“ Koprivnica
20.00 – Svečana premijera Shelagh Stephensona „Sjećanje vode“- Dom mladih

12. studenog 2017. (nedjelja)

19.00 – KONCERT „Folklorni ansambl Koprivnica SVOME GRADU“ – Dvorana „Domoljub“

15. studenog 2017. (srijeda)

17.30 – Umjetnička škola Fortunat Pintarić „Glazbom i plesom Svome gradu“ – Dom mladih
18.00 – Dodjela nagrade za „Naj dječje djelo“ – Dvorana „Domoljub“

IZLOŽBE:

27. 10. – 30.11. Izložba „Portreti Ivana Generalića snimani za medije“ – Sveučilište Sjever

27.10. – 20.11. DAN AUDIOVIZUALNE BAŠTINE Izložba filmskih plakata starih hrvatskih filmova – Pučko otvoreno učilište Koprivnica

30.10. – 10.11. Izložba dječjih suvenira vrtića „Tratinčica“ – objekt Zvjezdica
8.11. Izložba radova polaznika COOR Podravsko sunce – Centar Podravsko sunce

RADIONICE:

30.10. – 7.11. Likovne radionice „Gradu za rođendan“ polaznika COOR-a Podravsko sunce – Centar Podravsko sunce

10.11. Edukativna radionica za odrasle „Čitajmo prstima“ – Knjižnica Fran Galović Koprivnica, čitaonica tiska

6.11. – 11.11. Druženje Branka Dolenca s djecom – Objekt Zvjezdica

PRODUKCIJE – KINO VELEBIT

2.11.-8.11. ( osim 7.11.) MAJKA 20.00 sati
2.11.-7.11. BOŽIĆ KOD ZLOČESTIH MAMA 18.00 sati
8.11. RENDEZ-VOUS AU CINEMA – MJESEC FRANCUSKOG FILMA „Zbogom, prva ljubavi“ 18.00
9.11. – 15.11. EKIPA IZ DŽUNGLE 3D 16.00, vikendom 11.00 i 16.00

ŠALJI DALJE