PODRAVINA DO INDONEZIJE Što Indonežani mogu naučiti od nas, a što mi od njih

0
171
Ustupila Koprivničko-križevačka županija.
Zamjenik koprivničko-križevačkog župana Darko Sobota ugostio je sa suradnicima gospodarsku delegaciju Republike Indonezije, predvođenu gradonačelnikom provincije Purworejo Agnusom Bastianom.

Obrativši se domaćinima, gradonačelnik Bastian rekao je da je svrha posjeta uspostava prijateljskih i gospodarskih odnosa s našom županijom, prvenstveno zbog zajedničkih sličnosti, poput poljoprivredne proizvodnje.

A upravo bi na našem primjeru, stoji u županijskoj objavi, htjeli proširiti znanja o razvoju poljoprivrede. Gosti iz Indonezije predložili su i potpisivanje pisma namjere o uspostavi prijateljskih odnosa te su pozvali predstavnike naše Županije u posjet Indoneziji, na gospodarski sajam koji će se održati iduće godine.

Dožupan Sobota uzvratio im je da se nada još mnogim prilikama za zajednička druženja pa su dogovoreni i daljnji sastanci.

Recimo i da je provincija Purworejo jedan od najvećih proizvođača kokosa, a poznata je i po smeđem šećeru, kavi i čaju.

U sklopu posjeta Podravini i Prigorju indonežansko je izaslanstvo o mogućnostima poslovne suradnje razgovaralo i s Podravkom.