Utorak, 16. travnja 2024.

Nogometaši Koprivnice po izrazito hladnom vremenu i teškom terenu ostvarili su pobjedu u 15. kolu Treće hrvatske nogometne lige Istok. Na koprivničkom Gradskom stadionu svladali su požešku Slavoniju rezultatom 3:0. Tako su Zeleni jesenski dio prvenstva završili na trećem mjestu s istim brojem bodova kao prvoplasirani BSK. Valja istaknuti Krunu Jambrušića koji je današnjim pogotkom postao prvi strijelac lige s istim brojem golova kao i Filip Škvorc iz Međimurja.

Što se tiče današnje utakmice, Slavonija je u prvom dijelu opasno prijetila golu Koprivnice te je imala nekoliko izglednih situacija koje je spriječila obrana Zelenih na čelu s golmanom Kurtanjekom. Pokazalo se da su upravo te obrane bile ključne jer je koprivnički trećeligaš u nastavku susreta pokazao da nije slučajno tijekom cijele jeseni na vrhu Treće lige.

Goste je načeo Jambrušić svojim 11. pogotkom u sezoni u 52. minuti. Strijelac za 2:0 bio je Brcković u 73., a točku na i postavio je kapetan Tucaković desetak minuta prije kraja susreta. Tako je Koprivnica stigla do svog 28. boda što joj je dovoljno za treće mjesto prvenstvene ljestvice. Prvoplasirani BSK i drugoplasirani Bedem skupili su isti broj bodova, ali imaju bolju gol razliku.

— Zaista je predivan osjećaj, kako za mene tako i za cijelu ekipu, biti na vrhu Treće lige, ali i na vrhu liste strijelaca. Kada smo kretali s pripremama ove sezone mnogi su bili skeptični, ali ja sam najavljivao da mi imamo kvalitetu i to se na kraju pokazalo točnim. Bili smo pravi u većini utakmica, stvorila se prava klapa, Joža (trener Josip Omrčen-Čeko op.a.) nam je dao glavu i rep i tako smo dokazali da ova ekipa ima potencijala i nekoliko igrača koji mogu igrati i na višoj razini. Što se tiče mog ostanka u klubu, zasad još ništa nismo pričali. Ja sam se došao spremiti i vratiti u trenažni proces što sam i napravio, a što će biti vidjet ćemo — rekao nam je Krunoslav Jambrušić.

Tako su Zeleni ostvarili jedan od najboljih rezultata u posljednjih nekoliko sezona. Iako su iz kluba prije sezone najavljivali da svi navijači mogu očekivati puno bolje rezultate, nitko nije mogao očekivati da će mlada momčad kreirati sam vrh Treće lige.

Sada za Koprivnicu slijedi možda i najteži dio, a to je prijelazni rok koji se u posljednjih nekoliko sezona pokazao kao crna mačka jer bi uvijek otišlo nekoliko ključnih igrača. Nadamo se da tako neće biti i ove zime, nego da će Zeleni zadržati jezgru ekipe i nastaviti jurišati na vrh Treće lige.