Četvrtak, 25. travnja 2024.

FOTO Borbene Podravkašice oprostile se od Europe pobjedom nad Viborgom razveselivši 1600 ljudi u gimnazijskoj dvorani

Pred lijepo ispunjenom sportskom dvoranom Gimnazije Fran Galović u kojoj se skupilo oko 1600 ljudi rukometašice Podravke Vegete oprostile su se od Europe velikom pobjedom nad europskim velikanom Viborgom rezultatom 21:20. Valja istaknuti fantastičnu borbu naših rukometašica u obrani koja je bila ključni faktor u današnjem susretu.

U prvih 15 minuta gledali smo uglavnom izjednačenu igru. Rukometašice Viborga bile su konstantno u prednosti, ali se nisu uspijevale odvojiti od borbenih Podravkašica. Semafor je u tim trenucima pokazivao rezultat 6:7, a s nekoliko obrana istaknula se Ivana Kapitanović.

Naše rukometašice bile su silno motivirane u prvih 30 minuta. Odlično su, na čelu s Kapitanović koja je skupila čak 11 obrana u prvom poluvremenu, branile svoj gol, a u napadu je nedostajalo tek malo sportske sreće da se na odmor otiđe s prednošću. Na kraju je prvi dio susreta završio rezultatom 10:10.

Prvo vodstvo Podravke vidjeli smo u 35. minuti kada je Vidak zabila svoj peti pogodak za 12:11. Zaista su Podravkašice davale zadnji atom snage kako bi dokazale da ipak rezultat iz Danske nije realan odnos snaga između ovih dviju ekipa. U posljednjih deset minuta ušlo se s rezultatom 18:18.

Raspucala se tada s krila mlada Lara Pavlović koja je zabila 18., 19. i 20. gol Podravke i tako dovela Podravku na plus 2 u 56. minuti. Dovoljno o fanatičnoj borbi govori podatak da su Dankinje bez gola bile od 50. do 60. minute. Na kraju su Koprivničanke zaradile veliki pljesak pobjedivši Viborg rezultatom 21:20. Najefikasnije u redovima naših rukometašica bile su Vidak sa sedam i Dežić s pet pogodaka.

Tako su Podravkašice dokazale same sebi da mogu igrati protiv jakih europskih ekipa. Ova pobjeda sigurno će napuniti samopouzdanjem naše rukometašice koje sada pred sobom imaju zadatak osvajanja dvostruke krune u Hrvatskoj. Također, ostaje žal što Podravka nije imala više sreće u ždrijebu koji ih ni ove godine u Europi nije pomazio.