Četvrtak, 25. travnja 2024.

Koprivnički atletičari trčali Zagrebački maraton

Uz idealno vrijeme za trčanje u nedjelju, 8. listopada održan je 26. Zagrebački maraton u tri discipline – maraton, polumaraton i utrku građana na 5 km.

Među 10000 trkača i trkačica i Atletski klub Koprivnica je imao svoje predstavnike. Na polumaratonskoj utrci nastupile su Antonia Štefotić koja je 21 km istrčala u vremenu 1:49:11 te sveukupno kod žena zauzela odlično 92. mjesto, Estera Rac s vremenom 1:52:09 u sveukupnom poretku zauzela je 117. mjesto, a u kategoriji 25. mjesto, Renata Tomerlin polumaraton je završila s vremenom 2:13:14 te u kategoriji zauzela 53. mjesto, a sveukupno 429.

U utrci građana na pet km Goran Gregurec je s vremenom 0:18:14 u skupini muškaraca zauzeo sveukupno 8. mjesto dok je u kategoriji osvojio 1. mjesto. U istoj utrci u konkurenciji žena Sonja Rušak je s vremenom 0:29:34 zauzela sveukupno 99. mjesto, a u kategoriji 7. mjesto.