Petak, 19. travnja 2024.

Gotovo nestvarno zvuči – Koprivnica je lider Treće hrvatske nogometne lige Istok! Zeleni su se u posljednjih nekoliko sezona uglavnom borili za opstanak, a danas su pobjedom na koprivničkom Gradskom stadionu nad Čepinom rezultatom 2:1 došli na tron Treće lige.

U 10. kolu Zeleni su na svom travnjaku svladali do sada prvoplasiranu momčad lige. Koprivnicu je u vodstvo doveo Čakarić u 18. minuti. Bio je to jedini pogodak u prvih 45 minuta pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:0.

U drugom poluvremenu gosti su izjednačili u 74. minuti Preko Brlića, ali samo minutu kasnije mladi veznjak Zelenih Jajalo vratio je prednost domaćinu. Pokazalo se kasnije da je 2:1 bio konačan rezultat utakmice te je veliko slavlje Koprivničanaca moglo početi.

Tako je Koprivnica došla do svog 19. boda te je sada na vrhu Treće lige s dva boda prednosti ispred drugoplasiranog Vukovara. U idućem kolu Zeleni gostuju u Đakovu gdje će igrati protiv Croatije.