Petak, 19. travnja 2024.

Iza nas je peto kolo Druge županijske nogometne lige koje je obilježilo nekoliko golijada i neočekivanih rezultata.

U derbiju kola, Omladinac je u Herešinu svladao Reku s uvjerljivih 4:1. Herešinčani su poveli pogocima Cenkovčana i Bartolića, a do kraja poluvremena vodstvo je za Rečane smanjio Grgić. Činilo se u tom trenutku da gosti mogu do preokreta, ali je Omladinac u drugom poluvremenu postigao još dva pogotka i tako osvojio velika tri boda. U nastavku susreta zabijali su Renić i Šepec.

Iznenađujuće visoku pobjedu upisala je i bregovska Mladost protiv Starigrada. Bregovci su slavili s čak 5:0 i tako produbili krizu momčadi Ranka Celiščaka. Za Bregovce je dva puta precizan bio Njegač te po jednom Kuzminski, Peroković i Hunjet.

Tehnika je ostala sama na vrhu ljestvice zahvaljujući jučerašnjoj pobjedi 1:0 protiv Rudara, ali i današnjem kiksu Lipe koja je u Hlebinama odigrala 1:1 sa sigečkom Mladosti. Za domaće je zabio Gregl, a za goste Bosman.

Još jedno iznenađenje u današnjem kolu vidjeli smo u Torčecu gdje je Podravec izgubio od Prugovca s ni manje ni više nego 1:5. Posebno je u redovima gostiju bio raspoložen Posavec koji je postigao hat-trick.

Do prvog boda u novoj sezoni došao je GOŠK odigravši 2:2 s Fugaplastom, a u prigorskom derbiju Hrvatski bojovnik ostvario je uvjerljivu pobjedu protiv Viktorije rezultatom 5:2.