Koprivničanci dominirali na Kadetskom prvenstvu županije u šahu

Proteklog vikenda u Starigradu je održano Pojedinačno kadetsko prvenstvo Koprivničko-križevačke županije u šahu. Na natjecanju je sudjelovalo 65 šahista, a Podravina je dobila 10 novih prvaka među kojima je i nekoliko Koprivničanaca.

U kategoriji Dječaci do 11 godina prvo mjesto osvojio je Emanuel Bunić, a isto je pošlo za rukom Svenu Džendžu u kategoriji Dječaci do 9 godina i Marku Fičku u kategoriji Dječaci do 7 godina. U ženskoj kategoriji valja izdvojiti nastup Vinke Pavlović u kategoriji Djevojčice do 9 godina. Vinka je osvojila treće mjesto i brončanu medalju.

Najuspješniji klub na prvenstvu bio je Šahovski športski klub Koprivnica s osam osvojenih medalja, od čega tri zlatne, jednu srebrnu i četiri brončane. Drugi koprivnički klub, Podravka, osvojila je tri srebrne i jednu brončanu medalju.