FOTO Eurogolom Bistrovića Slavenovi juniori svladali Dinamo, Slukić obranio jedanaesterac

Juniori Slaven Belupa svladali su vršnjake zagrebačkog Dinama rezultatom 2:1 u 15. kolu Prve hrvatske nogometne lige. Utakmica se igrala u Cvetkovcu po hladnom vremenu pred dvjestotinjak gledatelja.

Nije sve krenulo prema planu momčadi trenera Ivice Sertića. Dinamovci su poveli s 1:0, a Slavenaši nisu uspjeli opasnije zaprijetiti golu Dinama. Nekoliko minuta prije kraja poluvremena golman Slavena Karlo Slukić napravio je jedanaesterac i činilo se da će sve biti gotovo. Ipak, ‘jedinica’ Farmaceuta se iskupila odličnom paradom te je ostavila svoju momčad na minimalnom zaostatku.

U drugom poluvremenu vidjeli smo potpuni preokret. Prvo je Mladen izjednačio lijepim pogotkom glavom, a tri boda donio je pred sam kraj utakmice Kristijan Bistrović. Mladi veznjak prekrasno je pogodio iz slobodnog udarca za veliko slavlje Slavenaša.

Ovom pobjedom juniori su preskočili Split na prvenstvenoj ljestvici te su sada četvrtoplasirana momčad prvenstva s 24 osvojena boda.

SASTAV: Slukić – Olić, Zanjko, Hlevnjak, Srbljinović – Jajalo, Bistrović, Hajdinjak – Nikšić, Mladen, Bogojević. Još su igrali: A. Ribić, R. Ribić, Jagarinac