Subota, 20. travnja 2024.

Rukometašice Podravke bez problema do četvrtine finala Kupa

Rukometašice Podravke Vegete su, kako se i očekivalo, bez većih problema izborile četvrtinu finala Hrvatskog rukometnog kupa. U sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović svladale su Dalmatinku iz Ploča rezultatom 12:36. Podsjetimo, u ovom susretu Pločanke su bile domaćin.

Od početka susreta utakmica je bila ‘jednosmjerna ulica’. Podravkašice su igrale u ‘trećoj brzini’, ali i to je bilo dovoljno za Dalmatinku koja je bila nemoćna i koja je pokazala zašto ima tek jedan osvojen bod u deset prvenstvenih susreta.

Rezultat na poluvremenu bio je 15:6 u korist Podravke, a do kraja utakmice razlika je narasla do uvjerljiva 24 gola prednosti. Najefikasnije igračice koprivničkog prvoligaša bile su Ekatarina Nemaškalo i Ana Debelić sa po pet pogodaka.

Sutra će se u sportskoj dvorani Gimnazije s početkom u 16 sati još jednom igrati susret istih protivnika. Bit će to unaprijed odigrano 17. kolo Prve hrvatske rukometne lige.