Četvrtak, 25. travnja 2024.

‘Hitre drape’ i drugi koprivnički atletičari odlični na Zagrebačkom maratonu

Članice Škole trčanja Atletskog kluba Koprivnica ‘Hitre drape’ proteklog su tjedna nastupile na 25. Zagrebačkom maratonu. Devet trkačica otrčalo je pet kilometara dugu stazu, a konkurenciju im je činilo 196 natjecateljica.

Marija Vladušić zauzela je dvadeseto mjesto, Ivana Merc 34., Marijela Šegović 44., a Dijana Radotović 49. Ostale nisu završile u prvih pedeset. Osim njih, Koprivnicu su predstavljali i atletičari u muškoj konkurenciji. U utrci građana na pet kilometara Zoran Žilić osvojio je sedmo mjesto, dok je Albert Rušak zauzeo 26.

Zdravko Ljubić nastupio je u polumaratonskoj utrci u kategoriji do 50 godina te zauzeo 65. mjesto, a dvojica su trkača završila maratonsku utrku. Danijel Katalenić bio je odličan četvrti u kategoriji od 40 do 44 godine, a Juraj Evačić na cilj je stigao deveti u kategoriji od 60 do 64 godine s vremenom od 4 sata, 29 minuta i 36 sekundi.