Petak, 19. travnja 2024.

Podravka Vegeta obranila naslov prvakinja Hrvatske

Rukometašice Podravke Vegete ostvarile su i drugu pobjedu u dva dana u Splitu te su obranile naslov prvakinja!

Od samog početka utakmica je bila jednostrana. Podatak da su igračice Splita u prvih 30 minuta zabile četiri pogotka dovoljno govori o tome kakva je utakmica bila.

Na poluvremenu je rezultat bio 17:4, a drugi dio utakmice donio je nastavak dominacije naših rukometašica i konstantno povećanje vodstva. Krajnji rezultat bio je 33:15, a posebno valja istaknuti golmanicu Podravke Antoniju Jukić koja je imala čak 17 obrana.

Najefikasnija naša rukometašica bila je Dragišić sa šest pogodaka, a Dežić i Mrđen dodale su po pet.

Do kraja prvenstva Podravci su ostale utakmice portiv Đakova i Zameta, a zatim slijedi lov na dvostruku titulu, završnica hrvatskog kupa u Umagu od 12. do 14. svibnja.