Petak, 29. ožujka 2024.

Nino Berta drugi u Hrvatskoj u zahtjevnoj kategoriji uspona

Iz koprivničkog Biciklističkog kluba Rotor stižu nam nove dobre vijesti o uspjesima njihovih vozača. Nino Berta i Vedran Veršić proteklog su vikenda nastupili na Nacionalnom prvenstvu u MTB XTC UPHILL kategoriji koje je organizirao Klub koturaša Jastrebarsko. Početak staze bio je u Gorici Svetojanskoj, odakle se u duljini od 10,8 kilometara konstantnim usponom vozilo prema Japetiću. Obojica Rotorovih vozača nastupili su u kategoriji MASTER A te odvozili stazu s odličnim vremenima, a Nino Berta osvojio je drugo mjesto i tako postao viceprvak Hrvatske u ovoj napornoj disciplini uspona. Vedran Veršić osvojio je odlično 11. mjesto.

Ovaj pothvat izvrstan je nastavak sezone za vozače Rotora, kao i sasvim prikladan uvod u nastup na domaćem terenu koji ih čeka u nedjelju, 10. svibnja, na brdsko-biciklističkom maratonu XCM Koprivnica kojemu je domaćin upravo Biciklistički klub Rotor.