Ivan Dračar osvojio treće mjesto u Božjakovini te postavio novi juniorski rekord kluba

Junior Ivan Dračar iz Atletskog kluba Koprivnica osvojio je treće mjesto na Prvenstvu Hrvatske na 10.000 metara i hodanju na stazi, održanom u Božjakovini kod Dugog Sela. Dračar je trasu prošao za 33 minute i 15 sekundi, čime je ujedno postavio i novi klupski rekord juniora u toj disciplini. Uz njega, u Božjakovini je nastupio i senior Oliver Orešić te zauzeo šesto mjesto.

A mlađi su atletičari u Varaždinu otvorili sezonu natjecanja na stazi, nastupom u 1. kolu Hrvatske atletske lige sjever. Uvedene su i neke promjene: od ove sezone, pored ukupnog poretka, uvedene su i kategorije po godištima, u kojima se za pojedinačan plasman dodjeljuju medalje. Prva mjesta i zlatne medalje osvojili su limačica Marija Gašparić u bacanju vortexa, te mlađi kadet Ivan Mikulić u utrci na 400 metara.